Prý jsou mýtus

13. dubna 2017 v 15:39 | Pluto |  reakce & názory
Taky znáte ten pocit, když jen znuděně projíždíte internet, a potom najednou narazíte na velice zajímavý článek, který na vás vyskočí, a vy si prostě nemůžete pomoci a přečtete si jeho vysoce kvalitní obsah? Přesně to se mi dnes stalo. Jen abych upřesnila, podporuji lidská práva a rozhodnutí, každý může mít svůj názor, pokud jej nevnucuje ostatním. Proto tohle je můj názor a reakce na určité "zmínky", které jsem našla.


Kdo jiný, než náš oblíbený bulvár PRIMY. Nevyhledávám tam nic, nejsem ani v nejmenším fanda, a chápu, že jen agresivní články budou lidi číst, ale takovou blbost jsem už dlouho, dlouho neviděla.
Příspěvek se týká LGBTO+ lidí, ale jeho název "4 šílené sexuální orientace, o kterých jste určitě neslyšeli!" už napovídá, že tohle bude katastrofa. Ačkoliv celkem dobře znám názvy a význam různorodých orientací, řekla jsem si, proč ne: nesuď knihu podle obalu a článek podle názvu, aspoň to zkusím. Ještě na tu malou chvíli před načtením stránky ve mně hořela naděje, která ale, bohužel, hned zhasla. Pustila jsem se do čtení: už jen nadpis, jak jsem řekla, by mohl kdekoho naštvat, ale samotný obsah namíchnul i mě, někoho, kdo se snaží neodsuzovat od pohledu.


"Homo a Hetero už dávno nestačí"

"Podívejte se s námi na několik sexuálních orientací, které se vymykají standardní hetero- či homosexualitě. Dokonce i bisexuálové se vedle těchto lidí budou cítit úplně obyčejně!"

Takový poutavý začátek mě ohromil. Haha, o b y č e j n ě, to samo o sobě spíš hovoří o neinformovanosti autora článku. Orientace není závod o zajímavost a různorodost, jak si asi hodně lidí myslí a potom z toho dělá aféru.
Každopádně. Potom následovala první ze čtyř "šíleností", které si pro nás připravili. Přesně cituji:

Demisexuál
"Zajímavá kategorie. Demisexuálům nestačí k vzrušení pouze fyzická atraktivita partnera, potřebují k němu či k ní mít i citovou vazbu. Sex na jednu noc pro ně tedy rozhodně není to pravé."

No pardón, ale pokud jste s někým ve vztahu jen a jen pro sex, tak musíte být dost ubozí. Na tomhle není nic zvláštního - cit potřebný k vzrušení je bežná věc, tedy, aspoň pro normální jedince. Hodně lidí už asi zapomnělo, že láska se zprvu vůbec nezakládá na kráse a atraktivitě, ale na pocitu, a že ne všichni obyvatelé této planety prahnou po vášni v posteli s každým druhým, jen tak pro zábavu.


"Polysexuálové jsou vlastně bisexuálové, jenže vycházejí z názoru, že existuje víc než pouze dvě pohlaví. Například mužné ženy či ženští muži. Takže nechtějí podporovat zastaralé rozdělení a přiznávají, že je přitahuje prostě víc pohlaví."

Prr prr prr, hoši. Tady to sice není tak hrozné, ale tahle "víra" ve víc pohlaví je minimálně trochu skutečná, protože nevím, kam byste přiřadili člověka, který se neidentifikuje ani jako muž a ani jako žena. A přitahuje je třeba jen určitá část z takových pohlaví, a na tom není nic divného.

"Pansexualita"
"Tak tady už končí legrace. Pokud nechápete rozdělení na bisexuály a polysexuály, tak pansexuálové vám to rozhodně neulehčí. Ti se totiž hrdě hlásí k tomu, že je přitahuje všechno. Takže pokud uznáme více než dvě pohlaví, polysexuály přitahují některá z nich a pansexuály všechna. To jsou věci!"

Jaká legrace? "To jsou věci"? Ne, blbost. Pansexuály totiž vůbec nezajímá coje někdo zač, ale kdo je. Milují duši, ne to, co je v kalhotech. Což znamená, že je nepřitahuje všechno, ale charakter člověka. A znovu se dostáváme k neinformovanosti a přehánění.

"Asexualita"
"Tohle je smůla. Asexuály nepřitahuje nikdo, ani muži, ani ženy. Ani nic jiného."

Asi ještě dokážu pochopit, že někomu přijde zvláštní mít rád jiná pohlaví, ale co je zvláštního a šíleného na tom, že asexuál nechce mít sex? Že ho to neláká? Tak aspoň není "nezodpovědný puberťák, který se vyspí se všema, jen aby byl in". Ano, sexuálně ho nikdo nepřitahuje, to ale neznamená, že bude do konce života sám. Vztah bez spaní spolu, který je založen jen na citu, není ani v nejmenším špatný anebo, jak píšou, smůla.

Samozřejmě, tahle katastrofa není jediný článek s absolutně nepodloženými informacemi a divným obsahem, našla jsem, během těch pár let aktivně strávených na internetu, například diskusi o existenci bisexuálů a dalších, kde většina lidí tvrdila, že jsou to jen psychopati, kteří se bojí přiznat si, že jsou homo a tak spí i s druhým pohlavím, nebo že to jsou teenageři co chtějí být IN. Hodně, s prominutím, sraček je na (nejenom) českých webech - narážíte na ně každý den a mě už to neskutečně vytáčí. Snad vy si den užijete lépe ~
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hrobárova Dcéra | Web | 13. dubna 2017 v 15:47 | Reagovat

:D :D :D tak toto je dobré

2 bezsoucitu | 13. dubna 2017 v 15:52 | Reagovat

[1]: Díky :-D

3 Lost Shadow | Web | 13. dubna 2017 v 19:35 | Reagovat

tak to je docela smutný, co je autor článku z lidí schopen udělat.. pěkná hovadina a ano taky na takové články často narážím.. je to děs

4 Siginitou | E-mail | Web | 15. dubna 2017 v 15:41 | Reagovat

Moc povedený článek :)
Tohle se vážně povedlo :D

5 bezsoucitu | 16. dubna 2017 v 19:46 | Reagovat

[3]: Souhlas.

[4]: Děkuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama